FSC ORMAN KORUMA VE GÖZETİM SERTİFİKASI

FSC NEDİR
1990'lı yıllarda kurulan FSC'nin (uluslararası Forest Stewardship Council örgütünün baş harflerinden oluşmaktadır) ana kuruluş amacı, tüm dünyadaki orman kaynaklarının doğru şekilde idare edilmesini sağlamak; bununla ilgili metotları belirlemek; standartları tarif edip bu standartların dünya genelindeki orman endüstrisi şemsiyesi altına giren tüm kuruluşları kapsayacak şekilde uygulandığını bağımsız ve akredite kuruluşlar vasıtasıyla denetlemek ve izlemektir.

Kar amacı gütmeyen bir sivil oluşumu olan FSC, dünyada bağımsız ve akredite CoC programlarını (belgelendirmesi) yürüten, farklı kesimlerden gelen çevre ve sosyal örgütlerini, ahşap ve orman ürünleri konusunda faaliyet gösteren firma temsilcilerini, bazı ahşap birliklerini ve orman ürünleri belgelendirmesi yapan kuruluşları bünyesinde barındırmaktadır.


FSC BELGESİ NASIL ALINIR ?
Bu belge de diğer kalite belgeleri gibi kendi standartlarının orman ürünleri kullanan firmalarda uygulanması akabinde bu uygulamaların denetlenmesi ile alınır. FSC yi vermeye yetkili kuruluşlar Türkiye de birkaç tanedir, Bunların da FSC Belgelendirme Yetkisi yurtdışından FSC tarafından COC Akreditasyonu ile sağlanmıştır. FSC COC Belgesi almak için firmamızdan danışmanlık ve belgelendirme hizmeti alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bize ulaşın